Rīgas Tehniskā universitāte RTU logo
Dizaina tehnoloģiju institūts
line
TTDI logo
line
Zināt spēt radīt  

Uzsākts Interreg projekts "Vieds un drošs darba apģērbs"


2016.04.09. 17:31:10

2016.gada aprīli RTU MLĶF DTI uzsākta Interreg projekta Vieds un drošs darba apģērbs (Smart and Safe Work Wear, RTU PVS 1970) realizācija. Projektā sadarbojas partneri ir no vairākām Baltijas Jūras reģiona valstīm (BJR): Polija, Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija. Projekta mērķis ir attīstīt darba apģērbu uzņēmējdarbību Baltijas jūras reģionā, padarot to konkurētspējīgāku ar jauniem ražotājiem un importētājiem citur pasaulē. Starptautiskā sadarbība dizaina, tirgus un apakšlīgumu jomā starp BJR valstīm jau eksistē, tomēr ne visi aspekti ir izpētīti. Līdz ar to projekta virzieni ir informācijas pielāgošana, jaunu materiālu un tehnoloģiju integrēšana darba apģērbā, kā arī, piegādes ķēžu pārvaldības uzlabošana. Projekta ilgums ir trīs gadi.

 

 

 


Lasīt vairāk

Moderno mehāniskās apstrādes tehnoloģiju pielietojums reversajā inženierijā


2016.02.05. 0:00:00

Profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” (RVT) Krāslavas teritoriālās struktūrvienības telpās tika organizēts trīs dienu seminārs, kurā piedalījās četri pārstāvji no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), kā arī Rīgas Valsts tehnikuma students, tehniskais darbinieks un pedagogs. Lai arī kopējais dalībnieku skaits nav liels, šis seminārs ir ļoti nopietns solis abu izglītības iestāžu tālākās sadarbības programmā. Semināra galvenie virzieni bija trīs dimensiju skenēšana, objekta virtuāla izveidošana un izgatavošana ar robotrokas palīdzību, lai padziļinātu zināšanas un apmācītu jauniešu strādāt ar robot roku.


Lasīt vairāk

“MATERIA bikes” vieslekcija


2015.09.29. 2:30:06

     24.09. ar lekciju – semināru par idejas attīstīšanu, produkta virzīšanu tirgū un “MATERIA bikes” velosipēdu ar koka rāmjiem prezentāciju RTU Dizaina Tehnoloģiju institūtā viesojās uzņēmējs, produktu virzītājs un attīstītājs Martins Zemītis.
     Zīmols “MATERIA bikes” radies uzņēmēju un studentu sadarbības rezultātā. 2014.gada vasarā Dizaina tehnoloģiju institūta kvalifikācijas darbu izstādē “Ķīpsalas Dizaina kods 2014” modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” Martins Zemītis ieraudzīja DTI studiju programmas “Materiālu tehnoloģijas un dizains” koka dizaina un tehnoloģijas specializācijas absolventes Kitijas Gailes izprojektēto un Rinalda Grauzes izgatavoto Latvijā pirmo kalnu velosipēdu ar koka rāmi, un novērtēja to kā ļoti perspektīvu, attīstīšanas vērtu ideju.
     Gada laikā ir izveidots “MATERIA bikes” zīmols, piesaistīti investori, eksperimentēts ar materiāliem un dizainu,  veikti velosipēda rāmja tehnoloģiskie testi Vācijā, izveidota 7 velosipēdu modeļu paraugu kolekcija, strādāts pie reklāmas un mārketinga pasākumiem.
Studenti tika aicināti pievienoties “MATERIA bikes” projektam ar savām idejām, kā arī rosināti “nebaidīties sapņot”, aktīvi un neatlaidīgi meklēt investorus saviem izstrādātajiem radošajiem projektiem!
     Paldies Martinam Zemītim un “MATERIA bikes” (www.materiabikes.com) komandai par atsaucību un studentiem par ieinteresētību!


Lasīt vairāk

Apsveicam mūsu institūta RTU zelta fonda pārstāvjus


2015.09.18. 23:10:20
Ceturtdien, 17. septembri, Rigas Tehniskaja universitate (RTU) sviniga ceremonija tika pazinoti to 82 izcilako absolventu vardi, kas ieklauti RTU Zelta fonda izlase. Kopuma sogad Zelta fonda izlasei tika izvirziti 210 RTU absolventi. «Ieklausana RTU Zelta fonda man ir bijusi ka padarita darba apjoma un kvalitates apliecinajums un lieliska motivacija turpinat iesakto gan profesionalaja, gan akademiskaja joma. Uzskatu, ka jebkuram apbalvojumam vai atzinibai nebutu jaklust par pasmerki toposa absolventa dzive, tomer jaatceras – tie kalpo ka lielisks raditajs, ka esi uz pareiza cela,» saka RTU Energetikas un elektrotehnikas fakultates absolvents, AS «Sadales tikls» viedo tiklu tehnologiju inzenieris Artis Riepnieks. RTU Zelta fonds izveidots, lai cildinatu izcilakos RTU absolventus, informetu sabiedribu par vinu sasniegumiem un veicinatu absolventu karjeras izaugsmi. Veidojot Zelta fonda izlasi, tiek nemta vera ne tikai absolventa videja atzime, bet ari studiju laika veiktas sabiedriskas aktivitates, panakumi zinatne un sporta. Kandidatus ieklausanai RTU Zelta fonda izvirza studiju programmu direktori sadarbiba ar RTU Karjeras centru. «RTU Zelta fonda jauniesu padaritais ir «isa pamaciba dzivosana» mums visiem. Vini ir izcili zinatne, strada, sporto un piedalas sabiedriskajas aktivitates. Sie RTU absolventi ir musu lielaka bagatiba,» saka RTU Absolventu asociacijas izpilddirektore Anita Straujuma. Absolventu zelta izlase ik semestri tiek publiceta RTU majaslapa – http://goo.gl/aoZpJD, ka ari ipasa RTU Zelta fonda informativaja izdevuma, kuru sanem RTU Karjeras centra sadarbibas uznemumi.
Lasīt vairāk

Vakance


2015.07.17. 20:49:20
Uzņēmums aicina savai komandai pievienoties Paraugu departamenta vadītājas asistentu darbam Kalnciemā.
Lasīt vairāk

Dizaina Tehnoloģiju institūta studentu aktivitātes


2015.06.11. 15:20:13

30. aprīlī un 1. maijā Kārķos notika 12. Meža dienas. RTU DTI studenti ikgadēji viesojās Meža dienās, lai darbotos vadot attīstošās radošās zaļā koka un citas darbnīcas. Kā arī norisinājās koka auto pašgājēju sacensības, kurās tika uzstādīts jauns Latvijas rekords 53,65 m, ko uzstādīja valcēnietis Aivars Magone.


Lasīt vairāk

Izstāde „Latvian Connections”


2014.11.28. 0:05:10

DTI maģistrantūras studiju programmas “Materiālu dizains un tehnoloģija” 2.kursa studentes Inetas Rudzītes rotas un japāņu stikla mākslinieku Ecuko Niši un Kadzumi Ikemoto darbi izstādē „Latvian Connections” galerijā „Athalie”, Minami Aojamā, Tokijā.

Apsveicam!

4. novembrī Tokijas galerijā „Athalie” atklāja izstādi „Latvian Connections”, kurā apskatāmi latviešu rotu mākslinieces Initas Rudzītes un japāņu stikla mākslinieku Ecuko Niši un Kadzumi Ikemoto darbi.

Inita Rudzīte sadarbību ar japāņu māksliniekiem sāka 2011. gadā, kad Rīgas apmeklējuma laikā Ecuko Niši ievēroja viņas darinātās rotas un radās ideja par kopīgi veidotām rotām, kurās tiktu apvienots latviešu mākslinieces dizains un japāņu mākslinieces veidotais stikls.

Vienlaikus izstādē apskatāmie japāņu mākslinieku darbi tapuši, iedvesmojoties no ceļojumiem uz Latviju, kas dzīvi atspoguļojas ar Vecrīgas skatiem apgleznotajos Kadzumi Ikemoto stikla traukos un Ecuko Nišhi veidotajos stikla ziedos.

Izstāde „Latvian Connections” no 3. līdz 8. novembrim bija apskatāma galerijā „Athalie”, Minami Aojamā, Tokijā.

Attēli šeit: http://gengo.lv/galerijas/izstade-latvian-connections/
Lasīt vairāk


EuroSkills 2014


2014.11.27. 23:10:08

Latvijas jaunie profesionāļi no 2. līdz 4. oktobrim piedalījās konkursā EuroSkills 2014 Francijā, Lillē. DTI docente Dana Beļakova kā eksperte atbalstīja Latvijas komandu modes tehnoloģiju disciplīnā un palīdzēja izcīnīt zelta medaļas.

Pirmdien, 24. novembrī Eiropas lielākā un prestižākā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills 2014 Latvijas nacionālo komandu, pedagogus un nozaru speciālistus sveica izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Apsveicam arī mēs!

Attēli šeit: https://www.flickr.com/photos/73458727@N06/sets/72157649044089897/
Lasīt vairāk


Ekskluzīvo koku velosipēdu pasaule


2014.08.28. 10:59:13
Ja koka velosipēdu izgatavošana nebūtu tik sarežģīta un dārga, pa veloceliņiem pārvietotos kungi un dāmas ar divriteņiem, kuru daļas būtu izgatavotas no izturīga koka. Turklāt šis materiāls ne tikai labi izskatās, bet arī lieliski slāpē vibrācijas, kas īpaši svarīgi, braucot pa nelīdzenu virsmu.
Lasīt vairāk

Ķīpsalas dizaina kods 2014


2014.06.05. 15:17:09

«Ķīpsalas dizaina kods 2014» ir Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina Tehnoloģiju institūta (RTU DTI) diplomandu izstāde, kas tradicionāli notiek studiju gada noslēgumā. Izstādē katru gadu ir skatāmi  vairāk nekā 40 RTU TTDI dizaineru diplomdarbi – mēbeles, interjera aksesuāri, kā arī dažas DTI studentu apģērbu kolekcijas.

RTU dizaina studiju bakalaura studentu diplomdarbu izstāde «Ķīpsalas dizaina kods 2014» šogad būs apskatāma T/C „RĪGA PLAZA” no 1.jūlija līdz 7.jūlijam no plkst. 10.00 – 21.00, ieeja bez maksas. Pēc tam visi eksponāti būs apskatāmi Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā no 9. jūlija līdz 31. augustam katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, ieeja bez maksas.

Izstādes «Ķīpsalas dizaina kods 2014» atklāšana notiks 2014. gada 1. jūlijā, plkst.11.00, T/C „RĪGA PLAZA”, ieeja bez maksas.

Šā gada izstādes moto „Nospiedumu daudz – kods viens”. Tas atspoguļo bakalaura studentu diplomdarbu dažādību, tomēr veidojot vienotu kodu, kas ietver funkcionalitāti, estētisku, novitāti, ergonomiku un rūpīgu darba tapšanas procesa plānošanu.

Izstādē būs aplūkojami interjera produkti, ārvides produkti un studentu apģērbu kolekcijas no modes skates „Ķīpsalas pavasaris 2014”. Pēc izstādes atklāšanas redzēto būs iespējams novērtēt un apspriest izstādes Facebook lapā. Interesenti ar Facebook palīdzību varēs atrast objektu autorus un apspriest objektu iegādes iespējas.

Īpaši aicināti topošie studenti un dizaina interesenti, kā arī uzņēmumu vadītāji, kuri meklē talantīgus potenciālos darbiniekus vai sadarbības partnerus.


Lasīt vairāk

RTU DTI veiksmes stāsts


2014.05.08. 22:10:02
Evitas Dokānes veiksmes un darba izcilības sasniegumu stāsts lasāms 2014.gada 8.maija žurnālā OK.
Lasīt vairāk

Jaunākie notikumi projektā 2012.gada septembris – 2012.gada novembris


2012.12.01. 0:01:20
Projekts „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos”, Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0./09/APIA/VIAA/148
Lasīt vairāk

Jaunākie notikumi projektā 2012. jūnijā – 2012. Augustā


2012.08.23. 21:43:20
Projekts „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos”, Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0./09/APIA/VIAA/148
Lasīt vairāk

PĒC JAUNAJĀM TEHNOLOĢIJĀM UZ BERLĪNI


2012.04.27. 11:03:05
Aprīļa sākumā RTU Tekstilmateriālu un dizaina institūta un Tehniskās fizikas institūta pētnieki Aleksandrs Vališevskis un Juris Blūms piedalījās izstādē-konferencē „Printed Electronics Europe 2012”, kas ir lielākais elektronikas drukāšanai veltītais pasākums Eiropā.
Lasīt vairāk

RTU TTDI īstenotā ESF projekta izstrādņu atspoguļojums LNT raidījumā Tautas Balss


2012.03.09. 14:27:03

  RTU Tekstilmateriālu Tehnoloģiju un Dizaina institūtā īstenotā projekta „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos”, (Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0./09/APIA/VIAA/148) viens no pētījumu virzieniem ir elektroniku integrēšana apģērbā un tekstilijās, saglabājot tekstilmateriālu īpašības un funkcionalitātes un radot produktus ar augstu pievienoto vērtību.
  Viens no piemēriem ir studentes Mariannas Greckas velobraucēja apģērbu komplekts. Bakalaura darbā izstrādātā riteņbraucēja josta ar gaismu izstarojošiem un atstarojošiem elementiem aprīkota ar bremzēšanas gaismiņām, kas darbojas, braucējam bremzējot. Maģistra darba projektā velobraucēja jaka ar  gaismu izstarojošiem un atstarojošiem elementiem aprīkota ar pagrieziena rādītāja gaismas signālu, iedarbinot slēdzīti piedurknes dūrgalā.

http://filez.lnt.lv/get.php?h=R4ac6ddabb84931e69fbbf617fc54d129


Lasīt vairāk

"Radi!"


2012.03.09. 13:38:11

Radošās darbības nedēļas "Radi!" ietvaros RTU un TTDI 14. martā piedāvā radošo dizaina dienu RTU.

http://www.radilatvija.lv/


Lasīt vairāk

RTU TTDI īstenotā ESF projekta ietvaros izstrādātā viedās jakas prototipa publikācija žurnāla Ilustrētā Zinātne 2011.gada oktobra numurā


2012.02.17. 15:39:10

Lasīt vairāk

RTU TTDI īstenotā ESF projekta izstrādņu atspoguļojums LTV1 raidījumā Eirobusiņš 18.12.2011


2012.01.16. 15:57:16

Raidījumā stāstīts par vienu no futūristiskākajiem projektiem, kas tapis RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā, kur pētījumu rezultātā tiks izgatavotas austu asinsvadu protēzes, tehnisko tekstiliju paraugi no Latvijas augu šķiedrām, u.c.

Skatīt: 3:59 - 7:50 minūtes


Lasīt vairāk

Jaunākie notikumi projektā 2011.septembrī – 2011.decembrī


2011.12.27. 15:50:15
Projekts „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos”, Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0./09/APIA/VIAA/148
Lasīt vairāk

RTU TTDI īstenotā ESF projekta sasniegumi RTU žurnāla Jaunais Inženieris 2011.gada rudens numurā


2011.12.27. 15:30:03
Ar Eiropas fonda atbalstu Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki izstrādājuši žaketi, kas kustoties ražo elektrību, un bērna vējjaku, kas rūpējas par bērna veselību un drošību.
Lasīt vairāk

Tautas Balss


2011.10.11. 14:59:10

http://www.youtube.com/user/lapsuala#p/a/u/2/Gy26ZRFR5Qk


Lasīt vairāk

Jaunākie notikumi projektā 2011. jūnijā – 2011. augustā


2011.08.29. 14:55:03

Projekts „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos”, Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0./09/APIA/VIAA/148


Lasīt vairāk

Izlaidums 2011


2011.07.10. 1:12:03

https://picasaweb.google.com/109887821121755768159/20110711TTDI_izlaidums?authkey=Gv1sRgCIG26cL4h8-3mQE#


Lasīt vairāk

Ķīpsalas pavasaris 2011


2011.04.29. 11:20:18

Lasīt vairāk

Jaunākie notikumi projektā 2010.g.decembrī – 2011.g.februārī


2011.02.28. 17:41:23

Projekts „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos, Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0/09/APIA/VIAA/148


Lasīt vairāk

Sveicam Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas laureātes


2011.02.04. 11:22:08

docenti Ingu Dāboliņu (Promocijas darbs: Antropometriskie mērījumi apģērbu trīsdimensiju projektēšanai) un

TTDI 1.kursa doktoranti Inesi Parkovu (Maģistra darbs: Optisko šķiedru integrēšana tekstilapģērbos) un viņu darbu vadītāju profesori Ausmu Viļumsoni.

2011.gada 02.februārī RTU mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, sirsnīgā pasākumā 11.reizi tika pasniegtas Simensa balvas par labākajiem maģistra un promocijas darbiem eksaktajās zinātnēs.No 26 vērtēšanai iesniegtajiem darbiem balvas piešķirtas 10 darbu autoriem, t.sk. Ingai un Inesei. Urā!!!

http://galerija.rtu.lv/index.php/SIEMENS_balva_2011

Teksts: Silvija Kukle
Foto: Andrejs Kašurins


Lasīt vairāk

Jaunākie notikumi projektā 2010.g. septembris – novembris


2010.11.22. 14:00:10

Projekts „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos, Vienošanās Nr. 2009/0198/1DP/1.1.1.2.0/09/APIA/VIAA/148


Lasīt vairāk

ESF projekta īstenošana uzsākta TTDI


2010.03.03. 10:08:02

Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā 2009.gada decembrī tika uzsākta ESF aktivitātes „Cilvēkresursu piesaiste zinātnei” projekta „Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos” īstenošana. Projekta būtība: sadarbībā ar citu RTU struktūrvienību- Tehniskās fizikas institūta (TFI), Polimērmateriālu (PI), Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF), kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes zinātniekiem piesaistīt mūsdienīgiem pētījumiem maģistratūras un doktorantūras studentus. Trīs gadu laikā paredzēts izstrādāt virkni jaunu tehnoloģiju un metodiku, vienlaicīgi radot jauna veida produktus Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas veicināšanai.

Iecerēts

· izgatavot inovatīvas struktūras asinsvadu protēzes un pārbaudīt to spēju funkcionēt dzīvos organismos,

· izstrādāt metodes apģērbu apdarei, lai piešķirtu tiem speciālas īpašības (hidrofobitāte, prpretsēnīšu u.c. īpašības tekstildrānām ar metāliskiem nanopārklājumiem,

· meklēt iespējas tekstilatgāju izmantošanai kompozītmateriālu ražošanai,

· noskaidrot Latvijā audzēto dabisko šķiedrmateriālu izmantošanas lietderību,

· izstrādāt elektronisko apģērbu prototipus un regulējama mikroklimata apģērbu paraugus,

· pilnveidot elektronisko komponenšu integrēšanas metodes, uzlabojot apģērbu lietošanas īpašības

· izstrādāt īpašu uzdevumu apģērbu vērtēšanas metodes.

Pirmie projekta zinātniskie semināri, kuros pētnieki izklāstīja savas ieceres, liecina par to, ka sadarbojoties dažādu zinātnes nozaru pārstāvjiem rodas jaunas iespējas un interesanti risinājumi. Maģistratūras studenti un doktoranti ar aizrautību iesaistās projekta aktivitātēs. Jau šī gada pavasarī tiks aizstāvēts pirmais projekta ietvaros izstrādātais maģistra darbs.


Lasīt vairāk

Progresīvie tekstilmateriāli


2010.01.08. 0:01:59
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta Apģērbu un tekstila tehnoloģiju katedrā notiek jaunas maģistru studiju programmas Apģērbu un tekstila tehnoloģija īstenošana. Ar šīs studiju programmas palīdzību tiek aktualizēts viedo materiālu un apģērbu zinātniskais virziens kā viens no tekstila nozares attīstības virzieniem Latvijā. Studiju programmas ietvaros kā viens no jauniem studiju priekšmetiem izveidots kurss „Progresīvie tekstilmateriāli”, kurā lekcijas par zinātņietilpīgiem tekstilmateriāliem ar integrētām viedām īpašībām lasa doktorante, asistente Ingrīda Šahta un viņas zinātniskā darba vadītāja As.prof. Ilze Baltiņa.  Šī studiju priekšmeta ietvaros arī izveidoti elektronisko tekstiliju prototipi – katram no tiem ir pievienotā vērtība un noderīgs pielietojums. Viss raksts: http://www.rtu.lv/content/view/272/376/lang,lv/ 

Lasīt vairāk

Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāle


2009.11.17. 20:01:05
Kopš pagājušā gada, kad Rīgā oktobris tika pasludināts par dizaina mēnesi, šajā laika periodā notiek daudz un dažādi kultūras pasākumi, kas veicina interesi par dizainu un šīs nozares attīstību. Īpaši zīmīgs un apjomīgs ir dizaina festivāls „Dizains. Nākotne 2009”, kas norit no 1. oktobra līdz 15. novembrim. Rīgā šis pasākumu cikls notiek jau piekto gadu un to organizē Dizaina Informācijas Centrs (DIC). Šī pasākuma ietvaros notiek arī 2. Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāle, kuras devīze ir „EKOdizains”. Izstāde ir apskatāma no 15. oktobra līdz 22. novembrim daudzfunkcionālajā izstāžu zālē Rīgas Mākslas Telpa (RMT).
Lasīt vairāk

RTU TTDI uzņem jaunos studentus


2009.08.31. 17:00:13
RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts veic apmācību par valsts budžeta līdzekļiem šādās akreditētās un licencētās programmās: Apģērbu un tekstila tehnoloģija Profesionālās bakalaura studijas Specializācijas: apģērbu konstruēšana, apģērbu tehnoloģija, tekstila tehnoloģijas, apģērbu un tekstiliju patēriņzinības Studiju ilgums: 4 gadi Iegūstamais grāds- bakalaura profesionālais grāds apģērbu un tekstila tehnoloģijā Tekstila un apģērbu tehnoloģija Specializācijas: apģērbu tehnoloģija, tekstila tehnoloģijās - vērpšana, aušana, adīšana Akadēmiskās studijas: bakalaura 3 gadi (ir arī nepilna laika – neklātienes studijas), maģistra + 2 gadi, doktora + 3 gadi. Materiālu tehnoloģijas un dizains Profesionālās bakalaura studijas Specializācijas: koka, ādas, tekstila izstrādājumu un apģērbu tehnoloģija un dizains Studiju ilgums: 4 gadi Iegūstamais grāds: profesionālā bakalaura grāds materiālu tehnoloģijās un dizainā. Kvalifikācija: produkta dizaineris. Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības (koledžas) studijas Studiju ilgums: 2 gadi pilna laika, 2,5 gadi nepilna laika studijas, Kvalifikācija: produkta projektētājs. Profesionālās maģistra studijas Studiju ilgums: 2 gadi pilna laika, 2,5 gadi nepilna laika studijas, Kvalifikācija: maģistra profesionālais grāds materiālu dizainā un tehnoloģijās. Pastāv iespēja turpināt izglītību doktorantūrā. Tekstilmateriālu Tehnoloģiju un Dizaina institūts piedāvā iespējas studēt un papildināt zināšanas vairākās ārzemju augstskolās. Tekstilmateriālu Tehnoloģiju un Dizaina institūts sadarbojas ar Latvijas uzņēmumiem, kas nodrošina studentus ar darbu gan studiju laikā, gan pēc to beigšanas. Lielākā daļa studentu šo iespēju izmanto, lai jau mācību laikā iegūtu reālu praktisku pieredzi izvēlētajā specialitātē. Mūsu absolventi sekmīgi strādā: Latvijas un ārzemju tekstila un kokapstrādes uzņēmumos - uzņēmumu vadītāji, ārzemju uzņēmumu pārstāvji Latvijā, menedžeri, konstruktori, tehnologi, ražošanas vadītāji, tirdzniecības menedžeri, meistari, darbu vadītāji, materiālu un gatavās produkcijas noliktavu pārziņi u.c. Dizaina salonos, studijās, arhitektu birojos, projektēšanas birojos - vadītāji, menedžeri, dizaineri; Tirdzniecības uzņēmumos audumu, mēbeļu, furnitūras, konstrukciju vairumtirdzniecības firmu dažāda līmeņa darbinieki; audumu, gatavo apģērbu, furnitūras, interjera priekšmetu, mēbeļu veikalu īpašnieki, vadītāji, dizaineri konsultanti, menedžeri u.c. Izglītības iestādēs: vadītāji, arodskolu, tehnikumu skolotāji, mācību meistari, augstskolu pasniedzēji, vispārizglītojošo skolu darbmācības skolotāji.
Lasīt vairāk
<2020. decembris>
prottrcepksesv
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
piektdiena, 2020. gada 4. decembrī
Noderīgas saites:
RTU logo Ortus logo
ESF
Projekta nosaukums:
Projektorientētu studiju metodiskās un
tehnoloģiskās vides modernizācija
dizaina studiju programmās
Projekta līguma Nr.
2006/0239/VPD1/ESF/PIAA/06/APK/3.2.3.2./0017/0007

© 2009 RTU TTDI

V 1.0